Wydarzenia
Wydarzenia

Rozbudowa hali magazynowej w Centrum Logistycznym Schiessl Polska

Rozbudowa hali magazynowej w Centrum Logistycznym Schiessl Polska w Środzie Wielkopolskiej koło Poznania.

W celu usprawnienia codziennego funkcjonowania centrum logistycznego Schiessl Polska oraz zwiększenia pojemności magazynowej została podęta decyzja o dalszej rozbudowie obiektu w Środzie Wielkopolskiej. Po zakończeniu inwestycji na wiosnę 2022 roku, całkowita powierzchnia magazynowa wyniesie 5000 m2, a na potrzeby klientów i dostawców zostanie oddany przestronny plac manewrowy.

Po raz kolejny, już czwarty z rzędu podjęliśmy współpracę z  firmą WPiP, wiarygodnym partnerem w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji przemysłowych. WPiP podjął się realizacji powierzonej inwestycji na wszystkich etapach, od projektu i budowy do wykończenia i co istotne, bez potrzeby przerwania ciągłości pracy centralnego magazynu logistycznego.

W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k. to dynamicznie rozwijające się, rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych, w tym rozwiązań smart building. Na portfolio firmy składają się: zakłady produkcyjne, centra dystrybucyjne, centra handlowe i logistyczne, chłodnie, laboratoria oraz budynki biurowe.
W.P.I.P. dotychczas wybudowała ponad 300 obiektów o powierzchni ponad 1 200 000 m2. Znana jest na rynku z takich inwestycji, jak np. budowa największej w Polsce fabryki opakowań kartonowych dla branży spożywczej (Karton-Pak), największego automatycznego magazynu obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej (CCC), czy największej w Europie fabryki katalizatorów samochodowych (BASF). Firma posiada własną Pracownię Projektową.

Oddany do użytku w 2012 roku Centralny Magazyn Logistyczny Schiessl Polska znajduje się w Środzie Wielkopolskiej, przy trasie krajowej 11 prowadzącej z Poznania do Jarocina. Obejmuje halę magazynową, zaplecze biurowo-socjalne oraz drogi wewnętrzne, place manewrowe i parking. Połączony jest z nowoczesną stacją dystrybucji czynników chłodniczych i propelentów.

Więcej informacji: https://wpip.pl/aktualnosci/20-lat-partnerskiej-wspolpracy-w-p-i-p-z-schiessl/

Zobacz więcej