Warto przeczytać

Nieznane życie lodowców. Jak lód z kół podbiegunowych wpływa na życie planety?

Według raportu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) opublikowanego 20 kwietnia 2023 roku tempo utraty lodu na Grenlandii i Antarktydzie niepokojąco przyspieszyło. Od lat 90 XX wieku wzrosło pięciokrotnie. Czy rzeczywiście powinniśmy bać się topniejących lodowców? Czy to możliwe, że od lodowców zależy to, co dzisiaj zjemy na obiad?

Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne podstawy współczesnej wiedzy o zmianie klimatu

Publikacja powstała z inicjatywy naukowców związanych z zespołem „UW dla Klimatu”. To napisane przystępnym językiem kompendium podstawowych zagadnień dotyczących zmian klimatycznych, reprezentujących różne dziedziny wiedzy, takie jak fizyka, chemia, biologia, ekologia, ekonomia, psychologia oraz inżynieria.

Moda na ekologię a greenwashing, czyli jak nie dać się nabić w zieloną butelkę

Moda na produkty ekologiczne spowodowała, że firmy coraz chętniej podejmują działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Niestety, niektóre organizacje zaczynają stosować nieuczciwe praktyki motywowane zyskiem z założenia, że cel uświęca środki.

Poradnik o pompach ciepła od firmy Panasonic

Wszystko, co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie i montażu pompy ciepła! Japońska firma Panasonic, znana jako światowy lider w dziedzinie technologii grzania i chłodzenia, przygotowała pierwszy w Polsce poradnik dotyczący pomp ciepła „Pompy ciepła od A do Z”.

Pompuj ciepło z głową! Cykl miniporadników dla inwestora indywidualnego

Zobacz miniporadniki przygotowane w ramach kampanii PORTPC "Pompuj ciepło z głową!", poruszające tematy związane z wyborem instalatora pomp ciepła, optymalną obsługą pomp ciepła, gotowością budynku na instalację pompy ciepła, wyborem odpowiedniego modelu oraz kosztami ogrzewania budynków.

Pompuj ciepło z głową! Cykl filmów „Pompy ciepła - fakty i mity”

Nowy cykl filmów w ramach kampanii "Pompuj ciepło z głową!", której inicjatorem jest Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.