Warto przeczytać

Pompuj ciepło z głową! Cykl filmów „Pompy ciepła - fakty i mity”

W ramach kampanii informacyjnej "Pompuj ciepło z głową" PORT PC rozpoczyna nowy cykl “Pompy ciepła - fakty i mity”, którego patronem jest Murator. Celem filmów jest pokazanie, jak efektywnym urządzeniem jest pompa ciepła i jak krzywdzące mogą być opinie na jej temat. Zaczynamy od pierwszego odcinka, który skupia się na rachunkach grozy. 

Pompuj ciepło z głową! Cykl filmów “Pompy ciepła - fakty i mity”

Kampania stawia sobie za cel wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie korzyści ekologicznych i ekonomicznych, wynikających z korzystania z technologii pomp ciepła w domach, a także wyjaśnienie najważniejszych zasad efektywnej i niezawodnej instalacji tych urządzeń. PORT PC publikuje między innymi cykl miniporadników dla inwestora indywidualnego. Każdy poradnik porusza tematy związane z wyborem instalatora pomp ciepła, optymalną obsługą pomp ciepła, gotowością budynku na instalację pompy ciepła, wyborem odpowiedniego modelu oraz kosztami ogrzewania budynków.

Projekt “Fakty i mity” to wspólna inicjatywa Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) oraz redakcji miesięcznika Murator. W ramach tego cyklu filmów i artykułów pokazane są najczęstsze mity dotyczące pomp ciepła, krzywdzące opinie na temat tej technologii oraz ich źródła. 

Negatywne komentarze użytkowników, które czasami pojawiają się w przestrzeni publicznej, wynikają najczęściej z błędów popełnionych przy realizacji inwestycji. Te błędy mogą obejmować niewłaściwy dobór pompy ciepła do konkretnego budynku, brak odpowiednich komponentów instalacji, wadliwe wykonanie, błędne ustawienie parametrów pracy urządzenia, a nawet niepoprawną obsługę.

  1. Część I - Rachunki grozy!
  2. Część II - Chcę pompę ciepła