Warto obejrzeć

Fundacja Ochrony Klimatu PROZON

Fundacja Ochrony Klimatu PROZON od ponad 25 lat prowadzi działania zmierzające do ograniczenia stosowania oraz minimalizacji emisji czynników chłodniczych koncentrując się na upowszechnianiu odzysku i regeneracji oraz ułatwianiu dobrych praktyk w tym zakresie.
W ramach zrealizowanego przez Fundację projektu uruchomiono centrum regeneracji gazów chłodniczych oraz laboratorium analityczne. Obecnie Fundacja PROZON jest jedynym w Polsce podmiotem wykonującym regenerację fluorowanych gazów cieplarnianych. W ramach współfinansowanego przez UE programu szkoleniowego Real Alternatives 4 LIFE  została stworzona Akademia Czynników Alternatywnych.

Pompuj ciepło z głową! Pompy ciepła - fakty i mity. Rachunki grozy - czy są prawdziwe?

W ramach tego cyklu filmów pokazane są najczęstsze mity dotyczące pomp ciepła, a także krzywdzące opinie na temat tej technologii oraz ich źródła. Filmy zostały zrealizowane na potrzeby kampanii "Pompuj ciepło z głową", której inicjatorem jest PORT PC.

Pompuj ciepło z głową! Pompy ciepła - fakty i mity. Chcę pompę ciepła

Na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę podczas wyboru pompy ciepła? Kliknij i zapoznaj się z informacjami od ekspertów! Filmy zostały zrealizowane na potrzeby kampanii "Pompuj ciepło z głową", której inicjatorem jest PORT PC.

Obalamy mity klimatyczne - Fundacja PROZON & Marcin Popkiewicz

Cykl webinarów rozprawiający się z mitami klimatycznymi - część I: „Dwutlenek węgla emitowany przez człowieka nie ma znaczenia” oraz  „Nie ma empirycznych dowodów na antropogeniczność globalnego ocieplenia”.

Globalne ocieplenie oraz zmiany klimatyczne to tematy wokół których od kilku lat toczą się burzliwe dyskusje. Poznaj fakty poparte naukowymi dowodami.

Obalamy mity klimatyczne - Fundacja PROZON & Marcin Popkiewicz

Cykl webinarów rozprawiający się z mitami klimatycznymi - część II: „Globalne ocieplenie, nawet jeśli będzie, wcale nie będzie takie złe”.

Jaki mamy realny wpływ na zmiany klimatyczne - co mogą zrobić firmy aby zmniejszać swój wpływ na globalne ocieplenie? Poznaj fakty poparte naukowymi dowodami.

Obalamy mity klimatyczne - Fundacja PROZON & Marcin Popkiewicz

Cykl webinarów rozprawiający się z mitami klimatycznymi - część III: „Klimat zmieniał się już wcześniej - dziś jest tak samo”.

Jak nasza planeta będzie wyglądać jeśli nie zrozumiemy, że to człowiek ma bezpośredni wpływ na ogrzanie atmosfery, lądów i oceanów? Poznaj fakty poparte naukowymi dowodami.

Dowiedz się więcej