Wydarzenia
Wydarzenia

Kampania informacyjna PORT PC „Pompuj ciepło z głową”!

22 marca 2024 roku wystartowała kampania informacyjna "Pompuj ciepło z głową", której inicjatorem jest Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Kampania jest skierowana do indywidualnych inwestorów, przede wszystkim do tych, którzy są na etapie wyboru urządzenia grzewczego do swojego domu lub właśnie zdecydowali się na instalację pompy ciepła. Obejmuje również tych, którzy od niedawna użytkują pompę ciepła. Kampania potrwa do końca 2024 roku.

Główne cele kampanii

Wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie korzyści ekologicznych i ekonomicznych wynikających z korzystania z technologii pomp ciepła w domach. Wyjaśnienie najważniejszych zasad efektywnej i niezawodnej instalacji tych urządzeń.

W ramach kampanii przewidziane są różnorodne działania:

  1. Dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat technologii pomp ciepła, możliwości dofinansowania takich inwestycji oraz uwarunkowań rynkowych i formalnoprawnych w tym obszarze.
  2. Promowanie najlepszych praktyk przy realizacji inwestycji w pompę ciepła oraz najwyższych standardów wykonania instalacji.
  3. Ułatwianie inwestorom podejmowania właściwych decyzji i zachęcanie ich do wyboru optymalnych, jakościowo dobrych rozwiązań, przy wsparciu wykwalifikowanych instalatorów.
  4. Wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz promowanie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej w budownictwie, przekładając te wartości na konkretne działania i korzyści w praktyce.

Komunikacja i zasięg kampanii

Kampania "Pompuj ciepło z głową" ma charakter ogólnopolski i będzie prowadzona poprzez dedykowaną stronę internetową pompujcieplozglowa.pl oraz kanały w mediach społecznościowych na platformach Facebook i YouTube. Media te stanowią główne źródło informacji dla opinii publicznej.

Materiały publikowane w ramach kampanii:

  1. Cykl miniporadników dla inwestora indywidualnego, w tym wersja wideo, porusza tematy związane z wyborem instalatora pomp ciepła, optymalną obsługą pomp ciepła, gotowością budynku na instalację pompy ciepła, wyborem odpowiedniego modelu oraz kosztami ogrzewania budynków.
  2. Blog Marka Miary pt. "Pompy ciepła w istniejących budynkach" zawiera 12 odcinków, w których omawiane są różne aspekty związane z pompami ciepła.
  3. Cykl artykułów pozwoli na rozwianie popularnych mitów na temat pomp ciepła. Artykuły te będą regularnie wysyłane do mediów poradnikowych, budowlanych i lifestyle.
  4. Cykl filmów i artykułów "Fakty i mity" powstaje we współpracy z miesięcznikiem "Murator". Opiera się na wizytach w domach inwestorów z całej Polski, prezentując ich doświadczenia, opinie oraz komentarze fachowców i ekspertów. W ramach tego cyklu zostaną omówione tematy takie jak zużycie prądu przez pompę

 

Pobierz poradnik niezbędny w wyborze instalatora pompy ciepła!

Więcej informacji na temat kampanii znajdziesz tutaj.

Zobacz więcej