Wydarzenia
Wydarzenia

Certyfikat Planet Friendly dla Schiessl Polska

Magazyn Centralny w Środzie Wielkopolskiej uzyskał Certyfikat Planet Friendly na poziomie Understanding wydany przez OBiR „Save The Planet". 

W celu usprawnienia codziennego funkcjonowania centrum logistycznego Schiessl Polska oraz zwiększenia pojemności magazynowej w 2021 r. została podęta decyzja o dalszej rozbudowie obiektu w Środzie Wielkopolskiej. Po rozbudowie całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 5000 m2. Dla wygody naszych dostawców oraz klientów oddano do użytku przestronny plac manewrowy. Inwestycja realizowana była bez potrzeby przerywania ciągłości pracy centralnego magazynu logistycznego.

Na terenie obiektu została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,14 kWp, która pozwoli na redukcję emisji CO2 o 42 tony w skali roku, a dzięki wymianie urządzeń HVAC-R spadnie poziom zużycia energii elektrycznej. Dzięki zainstalowaniu perlatorów na wszystkich wylewkach bateryjnych wzrośnie oszczędność wody pitnej w całym obiekcie. Wszystkie materiały wykończeniowe i wyposażenie w części biurowej wolne są od lotnych związków organicznych.

Dla udokumentowania dbałości o zrównoważony rozwój i obniżenie śladu środowiskowego wystąpiliśmy o przyznanie certyfikatu przez Ośrodek Badania i Rozwoju z siedzibą w Swarzędzu. W oparciu o metody badawcze dedykowane dla budownictwa komercyjnego, zastosowanie specjalistycznej aparatury pomiarowej i audytu przeprowadzonego 28 sierpnia br. otrzymaliśmy Certyfikat Planet Friendly potwierdzający wdrożenie procedury odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej w duchu zrównoważonego rozwoju i z poszanowaniem środowiska oraz warunków pracy.

Dzięki rozbudowie naszego Centrum Logistycznego będziemy mogli jeszcze szybciej i bardziej elastycznie reagować na potrzeby naszych Klientów. Lista najważniejszych usprawnień wprowadzonych dzięki rozbudowie:

  • zwiększyliśmy powierzchnię magazynu o 1400 m2, co daje około 1600 dodatkowych miejsc paletowych

  • zwiększyliśmy w magazynie ilość wózków widłowych i dokonaliśmy reorganizacji procesów oraz zespołu magazynowego co wpłynęło na wzrost wydajności magazynu o ok. 30%

  • przejęcie przez magazyn centralną obsługę i obrót urządzeniami chłodniczymi, czynnikami chłodniczymi oraz pompami ciepła

  • rozbudowaliśmy stanowisko do napełniania czynników R32 i R1234 co podniosło naszą wydajność w zakresie napełniania tych dwu czynników wzrosła o ponad 100%

  • w magazynie został zorganizowany wewnętrzny magazyn części zamiennych do urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła

Rozbudowa Centralnego Magazynu Logistycznego Schiessl Polska w 2021/22 roku dotyczyła powierzchni magazynowej i placu manewrowego. Obiekt oddany do użytku w 2012 roku znajduje się w Środzie Wielkopolskiej, przy trasie krajowej 11 prowadzącej z Poznania do Jarocina. Obejmuje halę magazynową, zaplecze biurowo-socjalne oraz drogi wewnętrzne, place manewrowe i parking. Połączony jest z nowoczesną stacją dystrybucji czynników chłodniczych i propelentów.

Do pobrania: Certyfikat.

Zobacz więcej