Artykuł ekspercki

Nowe ścienne monobloki propanowe Rivacold Best - nowoczesne rozwiązanie typu smart!

Agregaty BEST są potwierdzeniem ciągłości działań firmy Rivacold na rzecz zrównoważonego rozwoju, spełniając surowe wymagania stawiane przez przepisy dotyczące redukcji emisji czynników chłodniczych oraz dopuszczalnego limitu napełnienia urządzeń propanem wynoszącego 150 g. Dedykowane do zastosowań w sklepach spożywczych, supermarketach, obiektach usługowych i handlowych, kwiaciarniach i restauracjach.

Agregaty Rivacold BEST

W nowej serii monobloków ściennych BEST na R290 zastosowano najnowszą generację wysokowydajnych sprężarek, które pozwalają na oszczędność energii do 15 procent. Szeroka gama sprężarek oraz udoskonalenia w zakresie wymiany ciepła pozwoliły na zwiększenie liczby modeli BEST. Sprzyja to lepszemu dopasowaniu produktu w stosunku do komory chłodniczej, bez ryzyka przewymiarowania monobloku.

Wyposażenie agregatów

Agregaty BEST zostały wyposażone w wentylatory z silnikiem o nowej konstrukcji, który został przebadany w akredytowanym laboratorium badawczym VRL (Vag Refrigeration Lab) w trakcie trwających ponad 1300 godzin różnych testów we wszystkich warunkach użytkowania. Wentylatory zapewniają niski poziom hałasu i są ustawione tak, aby zapewnić większy zasięg i szybkie rozprowadzenie strugi powietrza. Są niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem w urządzeniach propanowych.

Obieg termodynamiczny, który został całkowicie zmieniony poprzez zainstalowanie zaworu termostatycznego i zmniejszenie średnicy rur, łączy w sobie efektywność, najwyższą niezawodność działania i wysokie parametry eksploatacyjne. Konstrukcja BEST została zaprojektowana tak, aby mogła pomieścić kilka obiegów, każdy o maksymalnym napełnieniu 150 g. Dzięki temu możliwe jest zainstalowanie jednostek serii BEST w dowolnej komorze, bez jakichkolwiek ograniczeń oraz pozwoliło na poszerzenie zakresu wydajności chłodniczej do 5 kW dla chłodni i 3,3 kW dla mroźni.

Zakres wydajności nowych urządzeń:

  • dla chłodnictwa średniotemperaturowego od 0,8 kW do 5 kW, od 5,5 m3 do 124 m3;
  • dla chłodnictwa niskotemperaturowego od 0,5 kW do 3,3 kW, od 3 m3 do 60 m3.

Monobloki BEST - inteligentne rozwiązania

Monobloki BEST to przede wszystkim inteligentne rozwiązanie typu SMART. Zastosowanie w monoblokach elektronicznego układu sterowania najnowszej generacji opartego na nowych sterownikach o wymownej nazwie RIV-OLUTION i nowym oprogramowaniu, opracowanym w całości przez Rivacold gwarantuje wydajność, niezawodność i elastyczność zarządzania, zapewniając stabilne warunki pracy w każdym momencie.

Dzięki nowemu oprogramowaniu z funkcją Inteligentnego Odszraniania  „Smart Defrost” monoblok BEST może automatycznie i inteligentnie zarządzać odszranianiem, unikając niebezpiecznego tworzenia się lodu w parowniku, a tym samym gwarantując optymalną pracę układu. Rozwiązanie zostało również przygotowane pod system HACCP: temperatura jest monitorowana, rejestrowana i archiwizowana co 15 minut. Optymalne przechowywanie i maksymalne bezpieczeństwo żywności, zapewnia również zastosowanie dedykowanych alarmów.

Monoblok BEST w standardowej konfiguracji umożliwia regulację temperatury w komorze, ale dzięki elastyczności nowego systemu sterowania Riv-olution możliwe jest również podłączenie zewnętrznych urządzeń do zarządzania wilgotnością i strefą neutralną (grzanie/chłodzenie). Sterowanie Riv-olution zawiera także funkcję wykrywania nieszczelności dedykowaną dla każdego obiegu, dzięki czemu możliwe jest stale monitorowane ewentualnych wycieków czynnika chłodniczego, zapewniające wysoki poziom niezawodności działania. Riv-olution umożliwia wyświetlanie historii alarmów, jak również zapis wszystkich parametrów pracy z ostatnich 2 dni, co ułatwia diagnozę w przypadku nieprawidłowości, bez konieczności ingerencji w urządzenie.

Monobloki BEST umożliwiają pełną integrację ze światem cyfrowym, dzięki wbudowanemu systemowi komunikacji. Pozwala on na pełną kontrolę parametrów pracy nawet na odległość, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania oraz łatwe wsparcie techniczne i serwis. Dzięki połączeniu przez Bluetooth, jest możliwe przeglądanie wszystkich parametrów pracy urządzenia w czasie rzeczywistym na telefonie komórkowym, za pomocą jednego kliknięcia. Każdy monoblok jest wyposażony w protokół komunikacji Modbus, co umożliwia integrację z dowolnym systemem po stronie klienta.

Odświeżone wzornictwo i nowoczesna funkcjonalność

BEST to również doskonały przykład wzornictwa przemysłowego na najwyższym poziomie. Całkowite przeprojektowanie zewnętrznych elementów konstrukcji urządzenia miało na celu nie tylko nadanie produktowi estetycznego wyglądu, lecz również podkreślenie, poprzez formę, postępu technologicznego osiągniętego na poziomie funkcjonalnym. Zmiany projektowe objęły również zastosowanie nowych komponentów, materiałów, zmniejszenie wymiarów poszczególnych elementów oraz wykorzystanie innych procesów produkcji. Spowodowało to zmniejszenie o 40% wpływu na środowisko w całym cyklu życia produktu w porównaniu z poprzednim systemem monobloków ściennych. Wykończenie, połączenia materiałów i wszystkie najmniejsze szczegóły zostały zaprojektowane tak, aby zaoferować klientom bezkompromisową jakość, która jest podstawową cechą produktów Rivacold.

Nowa seria monobloków BEST to jednym słowem NAJLEPSZE rozwiązanie!