Artykuł ekspercki

Poznaj 4 sprawdzone sposoby na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach!

Aby podkreślić znaczenie diety dla zdrowia i życia człowieka, potocznie mówi się, że jesteś tym, co jesz. A gdyby tak na podobnej zasadzie stwierdzić, że ludzie są tym, czym oddychają? Analogia wydaje się słuszna i dobrze obrazuje rolę, jaką w naszym życiu odgrywa jakość powietrza, które na co dzień wdychamy. Zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej można podejmować skuteczne działania dla zapewnienia jak najwyższej jakości powietrza.

Nie tylko chłodzenie powietrza

Kiedy słyszymy słowo „klimatyzator”, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy, jest chłodzenie powietrza w pomieszczeniach. Czas najwyższy zmienić stereotypowe postrzeganie tych urządzeń. Klimatyzatory oferują inteligentne i niezawodne rozwiązania technologiczne, które gwarantują, bez względu na porę roku, nie tylko optymalną temperaturę i poziom wilgotności w pomieszczeniu, ale również najwyższą jakość i czystość powietrza, dzięki skutecznemu usuwaniu z niego pyłków, wirusów i bakterii.

W pomieszczeniach, w których znajdują się urządzenia elektryczne i gdzie przebywają ludzie, w powietrzu dominują jony dodatnie. Ich nadmiar wpływa negatywnie na samopoczucie między innym obniżając koncentrację, wywołując bóle głowy, czy zwiększając częstotliwość występowania przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych. Jonizacja to proces, podczas którego do atmosfery emitowane są jony ujemne, występujące naturalnie w środowisku. 

Oczyszczone powietrze dzięki jonizacji HI-NANO

HI-NANO to wydajny jonizator plazmowy. W porównaniu do typowych jonizatorów, które generują 0,4–0,6 miliona jonów na cm3, HI-NANO wytwarza nawet 1 milion jonów na cm3. Jony te mają działanie silnie utleniające i wysoce reaktywne. Po przyczepieniu się do powierzchni bakterii lub wirusów, powodują ich neutralizację, ostatecznie przekształcając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Francuskie laboratorium badawcze Texcell*, będące międzynarodową organizacją specjalizującą się w badaniach wirusologicznych potwierdziło, że jonizator HI-NANO zapewnia skuteczność neutralizacji koronawirusa (SARS-CoV-2) na poziomie 93,54% a także bakterii E. coli na poziomie 88,54% w ciągu zaledwie dwóch godzin! Dzięki skutecznemu usuwaniu bakterii możesz codziennie oddychać czystszym powietrzem.

Sterylizacja za pomocą lamp UVC

Proces sterylizacji tak powszechnie stosowany w placówkach medycznych, polega na naświetlaniu falami elektromagnetycznymi minimalną dawką promieniowania UV. Technologia HI-UVC zastosowana w klimatyzatorach działa tylko wewnątrz jednostki i nie pozostawia żadnych produktów ubocznych. Lampa UVC niszczy bakterie i wirusy za pomocą światła ultrafioletowego zarówno w samym klimatyzatorze, jak i w wypływającym z niego powietrzu. Testy pokazują, że HI-UVC sterylizuje w 99,9% bakterie E.coli, gronkowca złocistego, a także wirusa H1N1 podczas zaledwie 30 minut pracy urządzenia!

Filtry – podstawowe narzędzie oczyszczenia powierza

Cząsteczki pyłów, alergeny, a także nieprzyjemne zapachy można zneutralizować także przy pomocy filtrów umieszczanych w urządzeniach klimatyzacyjnych. Filtr podstawowy to ochrona samego urządzenia i zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza - zatrzymuje największe cząsteczki zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza klimatyzatora. Ponadto znajdujący się w klimatyzatorze system filtracyjny 4 w 1, w którego skład wchodzi: filtr z witaminą C, filtr z jonami srebra, filtr katechinowy oraz filtr HEPA, dodatkowo oczyszcza powietrze nawiewane do pomieszczenia, zapewniając zdrowsze otoczenie i lepsze samopoczucie użytkownika.

Świeże powietrze każdego dnia

Dzięki opatentowanej technologii Fresh Air, klimatyzator Hisense Fresh Master umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza zewnętrznego. Wymiana powietrza w całym pomieszczeniu odbywa się w ciągu zaledwie 3 minut, poprzez doprowadzanie oczyszczonego powietrza z zewnątrz pomieszczenia z wydajnością 50 m3/h. Dodatkowo klimatyzator wykrywa stężenie CO2 w pomieszczeniu i wskazuje na wyświetlaczu LED odpowiednim kolorem aktualną jakość powietrza, gdzie czerwona ikona oznacza złą jakość powietrza, żółta – średnią jakość, a zielona – dobrą.

Zdrowe powietrze to zdrowy organizm

Jakość powietrza, którym oddychamy, bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort funkcjonowania. Nietrudno się domyślać, że jego wysokie zanieczyszczenie może obniżać nastrój i przyczyniać się do powstawania różnego rodzaju dolegliwości. Dlatego tam, gdzie to możliwe, warto zadbać o jakość powietrza.

*Dane dotyczące działania jonizatora HI-NANO oparte są na próbkach testowanych przez TEXCELL i SGS w warunkach laboratoryjnych.