Technika grzewcza

Zasobniki i bufory wody

Zasobniki ciepłej wody użytkowej i bufory C.O. znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych i użytkowych. Głównym zadaniem zasobników CWU jest gromadzenie ciepłej wody dostarczanej do zbiornika przez inny wymiennik ciepła. Ważną rolę w konstrukcji zasobników ciepłej wody pełni izolacja. Najczęściej zasobniki c.w.u. izolowane są materiałami termoizolującymi produkowanymi na bazie pianki poliuretanowej. Nowoczesne zasobniki ciepłej wody użytkowej są wyposażone w anodę magnezową lub aktywną anodę tytanową, co ma na celu zapobieganie gromadzeniu się i osadzaniu kamienia oraz powstawaniu korozji wewnątrz zasobnika. Bufory C.O. służą do zwiększenia zładu wody kotłowej w instalacji C.O., ich głównym celem jest zapewnienie stabilnych warunków pracy dla urządzeń wytwarzających ciepło np. dla pomp ciepła

Jak wybrać zasobnik c.w.u.?

Wybór zasobnika c.w.u. powinien być uzależniony od rodzaju obsługiwanej instalacji oraz przeznaczenia gromadzonej ciepłej wody użytkowej. W przypadku zasobników c.w.u. przeznaczonej do gromadzenia wody na potrzeby obiektów mieszkalnych należy uwzględnić ilość osób korzystających z danej instalacji. Należy przy tym przyjąć, że dobowe zapotrzebowanie jednej osoby na ciepłą wodę wynosi między 15 a 30 litrów. Zamawiając zasobnik ciepłej wody warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest on wykonany. Na rynku dostępne są zbiorniki emaliowane wyposażone w anodę magnezową lub aktywną anodę tytanową. Są również zbiorniki wykonane z wysokostopowej stali szlachetnej, które ze względu na zastosowany materiał nie wymagają zastosowania żadnej dodatkowej ochrony przed korozją.

Zasobniki c.w.u. w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów oferujemy szeroki wybór zasobników ciepłej wody użytkowej do różnych zastosowań. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo zarówno zasobniki sprawdzające się w obiektach mieszkalnych, jak i rozwiązania dedykowane do przestrzeni użytkowych.

Dostępne podkategorie: