Kelvion

Kelvion jest globalnym producentem przemysłowych wymienników ciepła dla bardzo zróżnicowanych segmentów rynku. Od 1920 roku firma produkuje i sprzedaje swoje produkty na światowych rynkach – dawniej jako GEA, od listopada 2015 roku pod marką Kelvion. Jesteśmy jedynym kontynuatorem i spadkobiercą rozwiązań technicznych oraz doświadczeń Kueba, Goedhart i Searle – marek, które od blisko stu lat opracowywały i skutecznie wdrażały często unikalne rozwiązania znajdujące uznanie i zaufanie Użytkowników, a obecnie stanowiących fundament i punkt wyjścia dla urządzeń z oferty Kelvion.

Oferujemy jeden z największych na rynku portfeli produktowych w dziedzinie wymienników ciepła. Obejmuje on rozwiązania dla praktycznie wszystkich możliwych zastosowań i złożonych warunków środowiskowych – na bazie opracowanych już typoszeregów urządzeń lub projektowanych indywidualnie.

  1. Urządzenia dla chłodnictwa: chłodnice powietrza (parowniki HFC/NH3/CO2 oraz glikolowe) w ramach rozwiązań komercyjnych na bazie znanych i sprawdzonych typoszeregów oraz konstrukcje przemysłowe indywidualnie dopasowywane do potrzeb Użytkownika; skraplacze powietrzne i gas-cooler’y.
  2. Urządzenia dla klimatyzacji: chłodnice wentylatorowe suche (dry cooler) i wymienniki lamelowań/kanałowe (coile).
  3. Wymienniki płytowe (lutowane, uszczelkowe, spawane) – woda, glikole, media procesowe oraz czynniki chłodnicze (parowniki, skraplacze i ekonomizery).
  4. Rozwiązania dla chłodzenia maszyn (chłodnice oleju, mediów procesowych) oraz odzysków ciepła/chłodu.
  5. Wymienniki do pomp ciepła.

Dostarczamy urządzenia do branży HVAC, chłodnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego, browarniczego, cukierniczego, morskiego, naftowego i gazowego. W każdym z tych segmentów zapewniamy rozwiązania o wyjątkowej sprawności, bezpieczeństwie i trwałości.

Wieloletnie doświadczenie, specjalistyczne kompetencje, solidna wiedza i wielowymiarowe portfolio produktów sprawiają, że Kelvion jest preferowanym partnerem w dziedzinie wymiany ciepła.

Nie boimy się trudnych wyzwań.

Kelvion Machine Cooling Sp. Z o.o.
Ul. Sikorskiego 38, 58-160 Świebodzice