in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Sterowniki elektroniczne Danfoss

DANFOSS

Sterowniki Danfoss

>>> Zobacz film na temat sterowników serii ADAP-KOOL >>>

Jak prawidłowo dobrać sterowniki Danfoss?

Klientów zainteresowanych samodzielnym doborem regulatorów prędkości obrotowej wentylatorów Danfoss zachęcamy do pobrania programu doborowego udostępnionego przez producenta rozwiązania - markę Danfoss. Program pozwala stworzyć symulację instalacji chłodniczej, a w konsekwencji prawidłowo dobrać sterowniki Danfoss do każdego zastosowania.

Typoszereg sterowników do układów z termostatycznymi zaworami rozprężnymi

 • EKC 202
 • EKC 302
 • AK-CC 250
 • AK-CC 350
 • AK-CC55 Compact
 • AK-RC 101

Typoszereg sterowników do układów z zaworami rozprężnymi sterowanymi elektronicznie

 • AK-CC55 Compact
 • AK-CC55 Single Coil
 • AK-CC55 Single Coil UI
 • AK-CC55 Multi Coil
 • AK-CC 750A

Nowa generacja sterowników do mebli i komór chłodniczych serii AK-CC55

Nowe sterowniki mebli i komór chłodniczych typu AK-CC55 umożliwiają oszczędności energii rzędu 6-10% w porównaniu do najlepszych alternatywnych rozwiązań. Bazują na zaawansowanych algorytmach
adaptacyjnej regulacji przegrzania o potwierdzonej skuteczności opracowanych przez firmę Danfoss. Nowa generacja sterowników rodziny ADAP-KOOL® zapewnia jak zwykle znakomitą pracę urządzeń, a ponadto
przynosi lepsze walory użytkowe zarówno producentom OEM, instalatorom, serwisantom, jak i użytkownikom instalacji.
Przegląd sterowników z rodziny ADAP-KOOL® dostępny powyżej jako plik do pobrania.

Sterownik urządzeń do chłodniczych - EKC 202

Sterowniki serii EKC 202 mogą być używane w szerokim zakresie różnych zastosowań chłodniczych: od regulacji temperatury powietrza i sterowania odtajaniem po bardziej zaawansowane zastosowania, włącznie za sterowaniem oświetleniem i wentylatorami.

Sterownik urządzeń do chłodniczych - EKC 302

Sterowniki serii EKC 302 mogą być używane w szerokim zakresie różnych zastosowań chłodniczych: od regulacji temperatury powietrza i sterowania odtajaniem po bardziej zaawansowane zastosowania, włącznie ze sterowaniem oświetleniem i wentylatorami. Do montażu na szynie DIN.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 210

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji. Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i urządzeń już użytkowanych.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 250A

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji. Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i do urządzeń już użytkowanych.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 350

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji.Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i urządzeń już użytkowanych. Do montażu na szynie DIN.

Sterownik urządzeń chłodniczych - AK-CC 450

Kompletny regulator pracy urządzenia chłodniczego o bardzo dużej elastyczności przystosowania do wszystkich rodzajów mebli chłodniczych i chłodni.Przenaczenie - do chłodzenia pośredniego, do współpracy z termostatycznym zaworem rozprężnym.

Sterownik urządzeń chłodniczych - AK-CC 550A

AK-CC 550A to kompletny regulator urządzenia chłodniczego o bardzo dużej elastyczności przystosowania do wszystkich rodzajów mebli chłodniczych i chłodni.

Sterownik parownikowy - AK-CC 750

Sterownik parownikowyRegulatory AK-CC 750 to sterowniki, które razem z zaworami i czujnikami stanowią kompletne układy sterowania pracą parowników mebli chłodniczych i chłodni w chłodnictwie handlowym.Zasadniczo zastępują wszystkie inne regulatory automatyczne, realizujące m.in. funkcje termostatów dziennych i nocnych, funkcje sterowania odtajaniem, wentylatorami, grzałkami poręczowymi, oświetleniem, zaworem termostatycznym i elektromagnetycznym, funkcje alarmowe itp.

Sterownik parownikowy - EKC 315A

Sterownik wraz z zaworem znajduje zastosowanie tam, gdzie jest wymagana dokładna regulacja przegrzania i temperatury w takich obiektach, jak: chłodnie (chłodnice powietrza), instalacje technologiczne (agregaty do chłodzenia wody), centrale klimatyzacyjne.

Regulatory prędkości obrotowej wentylatorów - XGE / RGE

RGE i XGE to regulatory prędkości obrotowej wentylatorów produkowane przez firmę Danfoss Saginomiya. RGE jest dostępny w wersji jedno- i trójfazowej.RGE jest prostym i skutecznym, zintegrowanym czujnikiem ciśnienia i regulatorem prędkości obrotowej wentylatorów z mieszkowym układem pomiarowym o wysokiej niezawodności.W przypadku urządzeń kompaktowych, do pewnej regulacji pracy wentylatorów świetnie nadaje się regulator XGE.Może być montowany bezpośrednio na przewodzie czynnika chłodniczego, nastawianie odbywa się przez obrót śruby nastawczej, a podłączenie elektryczne jest bardzo uniwersalne. Może być również montowany na tablicy, gdy w sąsiedztwie rurociągu jest za mało miejsca.Regulatory RGE i XGE mogą być używane do wszystkich powszechnie stosowanych czynników chłodniczych, w tym R410A.