in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Elektroniczne zawory rozprężne Danfoss

DANFOSS

Elektroniczne zawory rozprężne - ETS 6

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na energooszczędność komercyjnego chłodnictwa i klimatyzacji. To przekłada się na rosnącą popularność elektronicznych zaworów rozprężnych lub inaczej elektronicznie sterowanych zaworów rozprężnych. Elektroniczne zawory rozprężne znajdują zastosowanie m.in. w klimatyzatorach typu Split i Multi, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie sprawności klimatyzatora, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Jednym z wiodących producentów zaworów rozprężnych jest firma  Danfoss, której produkty charakteryzują się wysoką sprawnością, trwałością, co przekłada się na długą i bezawaryjną pracę.

Jak prawidłowo dobrać elektroniczny zawór rozprężny?

Danfoss oferuje narzędzie, za pomocą którego możemy przygotować dobór odpowiednich zaworów rozprężnych do instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej. Link do pobrania programu doborowego poniżej.

ETS 6 to kompaktowe i lekkie elektroniczne zawory rozprężne do wszystkich powszechnie stosowanych czynników chłodniczych: R410A, R407C, R404A, R134a, R22. Zawór umożliwia przepływ dwukierunkowy, dlatego można go stosować w układach, gdzie następuje odwrócenie obiegu chłodniczego, takich jak pompy ciepła. Konstrukcja zaworu wykorzystuje zasadę pracy silnika krokowego typu unipolarnego, który może być stosowany za pośrednictwem różnych sterowników mogących współpracować z silnikami krokowymi tego typu.

Za pomocą sterowników EKD 316 i EIM 336 firmy Danfoss oraz czujnika AKS można uzyskać dokładność większą niż ±0,5 K.