in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Zaproszenie na Polski Finał Światowego Dnia Ziemi 4 czerwca 2017

Polski Finał Światowego Dnia Ziemi odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017 r., tradycyjnie w parku Pole Mokotowskie w Warszawie i poświęcony będzie tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej.  Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury".

22 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Ziemi, który to od lat ma wymiar edukacyjny. Każdego dnia, każdy z nas przyczynia się degradacji środowiska. Nawet ludzie żyjący według wszystkich ekologicznych trendów i zasad „produkują” odpady, jeżdżą samochodami, zużywają wodę itd., itp. Oczywiście, jeśli chcemy mieć możliwość normalnego funkcjonowania w życiu codziennym, nie możemy popadać ze skrajności w skrajność. Warto jednak zastanowić się nad tym, co można zrobić dla planety, która przecież jest największym skarbem, dziedzictwem i zarazem odpowiedzialnością ludzkości.

Z tej przyczyny, na całym świecie organizuje się obchody Dnia Ziemi – święta mającego charakter moralizatorski, skłaniający do refleksji. Oczywiście, jeden dzień w roku, podczas którego będziemy nagle dbali o środowisko to kropla w morzu potrzeb, ale taki moment na zastanowienie się nad skutkami naszego oddziaływania na planetę może skutkować długotrwałą zmianą nawyków.

Fundacja PROZON co rok bierze aktywnie udział w obchodach Dnia Ziemi, starając się zaszczepić prawidłowe postawy wobec środowiska już w najmłodszych uczestnikach festynu. Do tej pory nasze działania w temacie Dnia Ziemi skupiały się na zachęceniu dzieci i młodzieży do odwiedzenia naszego stoiska poprzez pokazy klaunów i różnego rodzaju konkursy, z pomocą których staraliśmy się uwrażliwić młodych ludzi na otaczająca ich naturę.

Zaproszenie dla pracowników Fundatorów

Nie chcąc powielać rokrocznie tych samym schematów i aby nie popaść w rutynę, zwracamy się z prośba o wsparcie w przygotowaniach naszego udziału w festynie. To na czym najbardziej nam zależy to ciekawe pomysły na to, w jaki sposób moglibyśmy dotrzeć z przesłaniem o ochronie klimatu do świadomości dzieci, tak aby z udziału w Dniu Ziemi wyniosły nie tylko kolejny balonik, przypinkę czy medal, ale dbałość o planetę i wartości, które zaprocentują w przyszłości.

Pomóc nam można na kilka sposobów:

  • Po pierwsze zabierzcie rodziny i przyjdźcie na Pole Mokotowskie do naszego pawilonu
  • Podzielcie się z nami ciekawym pomysłem aktywności podczas festynu
  • Zrealizujcie pomysł z nami na Polu Mokotowskim w ramach wolontariatu

Na wszelkie pomysły, rady i sugestie czekamy pod adresem e-mail: marketing@prozon.org.pl

Galeria: