in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Prezes Hisense Hitachi przybliża sekrety sukcesu swojej firmy w branży systemów VRF

Wywiad z Fei Lichengiem - Prezesem Hisense Hitachi Air-Conditioning Systems

W 2019 r. spółka Qingdao Hisense Hitachi Air-Conditioning Systems zanotowała znaczny wzrost sprzedaży i zdobyła wiodącą pozycję na chińskim rynku systemów VRF (Variable Refrigerant Flow). Japoński miesięcznik JARN poświęcony zagadnieniom dotyczącym branży HVACR przeprowadził wywiad z prezesem firmy Fei Lichengiem, aby dowiedzieć się, co przyczyniło się do osiągnięcia tego sukcesu.

Dzięki naszej strategii globalizacji firma utrzymuje silną dynamikę rozwoju rynku, zarówno w Europie, Ameryce Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, jak i na rozwijających się rynkach, takich jak Azja Środkowa, Bliski Wschód i Azja Południowa, które wykazują obecnie wysoką dynamikę, jeśli chodzi o rozwój kanałów dystrybucji. Coraz więcej lokalnych dealerów podejmuje współpracę z Hisense Hitachi. W 2019 r. firma uzyskała ponad 60% wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne w ujęciu rok do roku.

Hisense Hitachi posiada trzy inteligentne fabryki systemów VRF, produkujące jednostki wewnętrzne i zewnętrzne pracujące na czynnikach chłodniczych opartych na fluorowęglowodorach oraz wykorzystujące technologie na bazie układów wodnych.  Uzupełnienie produkcji o wyposażenie dodatkowe daje pełną ofertę produktową. Najnowsza z trzech fabryk zajmuje powierzchnię ponad 160 000 m2, a w ramach inwestycji wynoszącej prawie 200 milionów USD powstało inteligentne centrum produkcyjne, światowej klasy centrum badawcze oraz globalne centrum szkoleniowe marki.

W coraz większej liczbie krajów obserwuje się znaczny wzrost sprzedaży systemów mini VRF. Zalety technologiczne tych systemów są coraz bardziej doceniane wśród projektantów i konsultantów w branży HVAC. Dodatkowo rośnie liczba budynków, w których wymagane jest stosowanie urządzeń klimatyzacyjnych, i ten trend jest siłą napędową sprzedaży systemów mini VRF. W domach jednorodzinnych oraz małych i średnich obiektach systemy mini VRF są wygodne w użyciu, energooszczędne oraz oferują kompaktowe gabaryty.

W ofercie Schiessl Polska dostępne są modele mini VRF - seria Hi-Smart H, które cieszą się dużą popularnością ze względu na przytoczone powyżej argumenty.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią oryginalnego artykułu dostępną jako plik do pobrania.

Źródło - JARN, japoński miesięcznik poświęcony zagadnieniom dotyczącym branży HVACR. Wydanie specjalne, 25 maja 2020 r.