in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Hisense przejmuje 95% udziałów Toshiba Visual Solutions

Hisense wykupiło Toshiba Visual Solutions za 12,9 mld jenów (1,6 mld juanów równowartość 113 mln dolarów). Transakcja ma zostać sfinalizowana najwcześniej w lutym 2018 roku.

Zakup 95% udziałów spółki zależnej Toshiba produkującej m.in. telewizory i monitory wraz z jej działem badawczo-rozwojowym ora dwiema japońskimi fabrykami i 40-letnią licencją na wykorzystanie marki Toshiba ma zapewnić Hisense ekspansję działalności w Europie, Azji Południowo-Wschodniej i innych regionach. Hisense planuje podźwignięcie spółki z kłopotów, która obecnie zatrudnia 700 pracowników.

Powodem decyzji Toshiby o sprzedaży tej gałęzi działalności są długi koncernu powstałe w wyniku przynoszącej olbrzymie straty finansowe działalności w sektorze energii atomowej, która miała być długofalową i bezpieczną inwestycją japońskiego producenta elektroniki. Katastrofa z 2011 roku w Fukuszimie wymusiła zaostrzenie standardów bezpieczeństwa budowy reaktorów atomowych i ich eksploatacji. W efekcie została wstrzymana budowa reaktorów w USA, a w marcu tego roku należąca do Toshiby firma Westinghouse Electric ogłosiła upadłość. Wycofanie się z podjętych zobowiązań kosztowało japońską firmę blisko 6 mld dolarów.

To nie pierwsza transakcja sprzedaży podjęta przez Toshiba. Wcześniej koncern pozbył się dywizji produkującej mikroprocesory oraz innej, która wytwarzała sprzęt AGD.