Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Agregaty chłodnicze Panasonic na R744

Agregaty chłodnicze Panasonic na CO2. Przyjazne dla środowiska i niezawodne rozwiązanie do supermarketów.

Nowa linia agregatów Panasonic przeznaczona do chłodnictwa komercyjnego została opracowana z myślą o bezpieczeństwie końcowego użytkownika, możliwości zaoszczędzenia energii oraz dbałości o środowisko naturalne. Unikalną cechą nowych agregatów jest zastosowanie dwustopniowej sprężarki rotacyjnej na CO2. Tego typu rozwiązanie zmniejsza obciążenie podczas pracy o połowę, i tym samym zapewnia większą niezawodność agregatu i lepszą efektywność. Urządzenia te charakteryzują się też niskim poziomem hałasu oraz lekką kompaktową budową.

Od kilku lat agregaty Panasonic na CO2 z powodzeniem są stosowane na rynku japońskim. Modele przeznaczone na rynek europejski spełniają wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa, a także regulacje związane z wycofywaniem z UE czynników o wysokim GWP.

W Europie Panasonic oferuje 2 typoszeregi agregatów chłodniczych:

  • agregaty 2 HP o zakresie temperatur odparowania od -45oC do -5oC przeznaczone do chłodni i mroźni w małych sklepach >>>więcej>>>
  • agregaty 10 HP o zakresie  temperatur odparowania od -20oC do -5oC zaprojektowane do instalacji chłodniczych w supermarketach, w szpitalach i szkołach, na stacjach benzynowych >>>więcej>>>

Agregaty 2 HP przygotowane są w specjalnych zestawach tzw. Package Solutions do szybkiego montażu i uruchomienia, zawierających: jednostkę skraplającą, moduł sterujący, zawór rozprężny, czujniki.
Zestaw dostarczany w kompaktowym opakowaniu z dobrze opracowanymi instrukcjami, znacznie redukuje czas montażu. Uruchomienie instalacji wymaga jedynie ustawienia właściwego ciśnienia na ssaniu oraz temperatury w chłodni.

Zastosowanie najnowszych technologii na etapie produkcji agregatów w połączeniu z możliwością precyzyjnej regulacji zaworu rozprężnego (480 stopni) wpływa na bardzo stabilną i energooszczędną pracę układu. Utrzymanie stabilnych parametrów przegrzania i ciśnienia przez cały rok maksymalizuje wydajność energetyczną.
Nowe agregaty 2 HP Panasonic pozwalają obniżyć koszty inwestycji - kompaktowy, niewielki zestaw oraz eksploatacji, obniżając rachunki za energię. Są odpowiednie zarówno do mrożenia jak i chłodzenia, te same jednostki mogą pracować w zakresie niskich jak i średnich temperatur odparowania, wystarczy jedynie zmiana nastaw wstępnych.

W tym roku Panasonic rozszerzył swoją ofertę agregatów pracujących na naturalnym czynniku wprowadzając do sprzedaży w Europie agregaty 10 HP o mocy do 15 kW. Urządzenia te zostały opracowane do większych instalacji wymagających np. kilku witryn chłodniczych lub zamrażarek.
Zastosowana w agregatach technologia „Transfer pressure control” automatycznie reguluje ciśnienie w jednostce skraplającej na podstawie temperatury otoczenia, pozwalając na utrzymanie stabilnego ciśnienia przed zaworem rozprężnym przez cały rok, gwarantując stabilną i niezawodną pracę układu.

Galeria: